STORYTELLING

storytellingbitmap

7.12. 2016 THE  POWER OF STORYTELLING

Miesto konania: Impact Hub, Hviezdoslavovo námestie 20, Bratislava

Sila príbehu je v zrozumiteľnosti

Silné príbehy dokážu zmeniť svet. Ako ich však vyrozprávať tak, aby zasiahli nás všetkých? Ako využiť silu fotografie, vytvoriť silný medzinárodný network, alebo hovoriť o veľmi senzitívnej téme, tak, aby získala pozornosť širokej verejnosti?

Na konferencii to ukážu profesionáli z rôznych kreatívnych oblastí, ktorých poslaním je hovoriť jednoducho aj o zložitých témach.

REČNÍČKY A REČNÍCI

Francesca Panetta (Veľká Británia)

Francesca Panetta, Guardian staff byline

Viacnásobne ocenená umelkyňa a novinárka. Vedie štúdio virtuálnej reality v britskom denníku Guardian, zaoberá sa storytellingom a inováciámi. Projekt 6X9 pritiahol svetovú pozornosť a bol odprezentovaný na mnohých konferenciách vrátane Bieleho domu.

 

MAIL: francesca.panetta@theguardian.com

Ane Aamodt (Nórsko)

ane-aamodtVedie kampaň „Save the children“ pre nórsku organizáciu Redd Barna. Jej prednáška sa bude venovať téme, ako hovoriť o tabu s rešpektom k obetiam a ako motivovať verejnosť k celospoločenským diskusiám na nepríjemné témy.

 

 

Daniele Grasso (Španielsko)

danielle-grasoJe taliansky novinár pôsobiaci v Madride. Od roku 2013 pracuje v novinách El Confidencial, kde vytvoril a vedie prvé oddelenie dátovej žurnalistiky v Španielsku. Spolupracuje na cezhraničných investigatívach ako LuxLeaks, SwissLeaks a Panama Papers.

 

MAIL: d.grasso@ymail.com

TWITTER: @danielegrasso

Nina Berman (USA)

nina-bermanOceňovaná dokumentárka fotografka z New Yorku  a profesorka žurnalistiky na Columbia University. Je zároveň  majiteľkou a členkou fotografickej agentúry NOOR so sídlom v Amsterdame. Jej fotografie a videá boli vystavované na viac ako 100 medzinárodných výstavách. Autorka dvoch monografií PurpleHearts – Back from Iraq a Homeland, ktorá odhaľuje následky vojny a militarizácie Ameriky.

MAIL: info@ninaberman.com

TWITTER: @ninaberman

FB: Nina Berman

Cristian Lupsa (Rumunsko)

cristian-lupsaZakladajúci redaktor nezávislého štvrťročníka DoR (Decât o Revistă), ktorý pokrýva témy ako spoločenská zmena v Rumunsku, kultúrne trendy, politika a technológie. Študoval žurnalistiku na University of Missouri a ako Nienman stážista na University of Harvard.

 

TWITTER: @cristianlupsa